Standard.al

Aksidentohet për vdekje 72 vjecar

0

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur gjatë mbrëmjes në superstradën Laç – Mamurras, tek kryqëzimi i Sanxhakut.

Burime nga policia bëjnë me dije se viktima është Hysen Mitku, një 72 – vjeçar nga Sanxhaku. Ai u përplas nga një person me iniciale A. K. , që drejtonte mjetin me targa AA 573 KD.

Mësohet se fillimisht autori është larguar nga vendi i ngjarjes, por falë veprimeve të shpejta policore u bë i mundur kapja dhe shoqërimi i tij në Komisariatin e Policisë Kurbin, për veprime të mëtejshme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.