Standard.al

Transgjinori ‘lepurushja’, ja dashuria me 26 vjecarin, besimtar të devotshëm musliman

0

 

Transgjonori Xhesi që pëlqen ta  quajnë “lepurushe”, prej disa vitesh ka treguar se si e ka përjetuar ndryshimin e saj dhe si e ka përballuar  ajo situatën e paragjykimeve.

Ai është lindur në një qytet në Jug të vendit. Ajo që bie në sy nga tregimi I tij në emisionin Zonë e Lirë është  se ka qënë e dashuruar me një djalë I cili ishte praktikant I devotshëm I fesë muslimane. Xhesi tregoi se 26 vjecari musliman vazhdonte të falej vazhdimisht edhe pse shkelte parimet dhe ritet e fesë.

“Në Tiranë rashë në dashuri me një djalë që besonte shumë në Allah dhe shkonte ne xhami, Ishte dicka e bukur por ai e kishte shumë të vështirë në fillim. 

U lidhëm pavarësisht se feja nuk e lejon këtë. Ai ka qenë dashuria e parë, por tani nuk jemi më qëndruam gati një vit. Jam njohur me të në moshën 17 vjeçare, dhe u ndava 18. Ka qenë një lidhje e veçantë në jetën time, sepse besonte dhe falej, dhe ai për mua doli jashtë rregullave të Zotit

Vazhdonte lidhjen me mua pavarësisht se xhamia nuk I pranon këto gjëra, Ai vazhdonte lidhjen hapur me mua, pse ca kam unë që të vazhdonte fshehurazi. 

Njerëzit nuk e kuptonin fare që jam mashkull. mendonin se isha femër, prandaj dilte. U ndamë se unë isha e vogël doja të vazhdoja ëndrrat e mia, ai ishte 26 vjec, ai nuk jetonte në Tiranë”,”-është shprehur Lepurushja.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.