Standard.al

Gjirokastër/ Vdes në skenë kompozitori

0

Është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur kompozitori Jorgo Roze. Artisti ka ndërruar jetë në skenën e festivalit të këngës për fëmijë që zhvillohej në Gjirokastër, fill pas dhënies së çmimit të tretë, pa mundur të jepeshin çmimet e tjera.

Jorgo Roze ishte edhe kryetari i komisionit në festivalin e këngës për fëmijë.

Ngjarja e rende ka tronditur spektatoret dhe pjesëmarrësit e pranishëm. Klarinetisti dhe muzikanti i talentuar Jorgo Roze, është njëri prej intelektualëve më të nderuar të fushës së artit e kulturës.

Ndarja nga jeta e artistit gjirokastrit është humbje e madhe për artin. Roze e dha jeten  ne vendin qe i kushtoi gjithe jeten e vet, në skenë.

jorgo-rozee Screenshot_1-17 13166000_1154125804618281_8649054353854420814_n

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.