Standard.al

Basha: Rama nuk e do ambasadorin Lu në mbledhjen e grupit

0

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në emsionin “Opinion” përballë gazetarit Blendi Fevziu tha se takimi me ambasadorin Donald Lu nuk dështoi me grupin parlamentar të PD-së.

Basha theksoi se nuk pati asnjë dështim, por takimi është shtyre për ditën e martë, pasi ambasadorët lajmëruan se takimi i parë do të realizohej me grupin e PS-së.

 

Sipas Bashës është Rama ai që po shtyn takimin me ambasadorët dhe që po bën të gjitha përpjekjet për të zvarritur reformën në drejtësi.lapsi

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.