Standard.al

“Eurovison” ndalon flamurin e Kosovës, e rendit krah ISIS

0

flam

 

Flamuri i Kosovës është renditur krah atij të ISIS-it si i ndaluar për t’u valëvitur në garën më të madhe evropiane të muzikës, “Eurovision”.

Kjo është bërë me dije në një rregullore të këtij manifestimi të organizuar nga Unioni i Transmetuesve Evropianë (EBU).

Organizatorët kanë sqaruar se cilët janë flamujt që do të lejohen që të valëviten në sallën e Stokholmit të Suedisë, ku mbahet festivali këtë vit.

Rregullorja përcakton se do të lejohen flamujt e 42 shteteve pjesëmarrëse dhe flamujt e vende të tjera që janë anëtarë të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

“Eurovizion” ndalon flamurin e Kosovës, Nagorni Karabakut, Baskëve dhe ISIS.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.