Standard.al

Rihapet stacioni i metrosë Maelbeek në Bruksel, më shumë se një muaj pas sulmit terrorist

0

Është rihapur stacioni i metrosë Maelbeek në Bruksel, një muaj pas sulmeve me bomba ku mbetën të vdekur 32 persona.

Organet policore dhe njësitë speciale ende po e mbajnë nën siguri të gjithë rrjetin nëntokësorë.

Në stacionin e metrosë një muaj më parë, kishte shpërthyer bomba e dytë, menjëherë pas sulmit të aeroportit të Brukselit, Zaventem. Në këto sulme me bomba të kryera nga militantët e te ashtuquajturit Shteti Islamik (ISIS) mbetën të vrarë gjithsej 32 persona dhe qindra të lënduar.

Kliko për të parë videon

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.