Standard.al

Gazetari maqedonas: Kosovarët luftuan në Kumanovë për para (VIDEO)

0

Sonte, në kudër të emisionit Zona Express me autor Leonard Kerqukin, është transmetuar dokumentari “Kurthi i Kumanovës”; kushtuar betejës dy ditëshe mes disa luftëtarëve nga Kosova dhe forcave policore maqedonase.

Gazetari i famshëm, Sasho Ordanovski, zbulon detaje shumë interesante për ngjarjen e Kumanovës.

Shikojeni videon për të mësuar më shumë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.