Standard.al

Iriqi vampir që po mahnit rrjetet sociale (FOTO)

0

Njihuni me Huff, iriqin e vogël i cili ka pushtuar Instagramin për shkak të dhëmbëve të tij si vampir.

Krijesa afrikane nga Utah u bë i famshëm pasi pronarja Carolyn vuri re buzëqeshjen e tij të çuditshme.

Llogaria e tij në Instagram, e hapur në shkurt të këtij viti, tani ka grumbulluar rreth 2,000 ndjekës.

Megjithatë Caroly sqaroi se nuk është gjithmonë e lehtë ta fotografosh Huff duke buzëqeshur. Asaj shpesh herë i duhet ta shpërblejë iriqin me krimba në mënyrë që ai të pozojë për të.

“Kur i bëj foto Huff përpiqem ta kap atë në një moment të mirë dhe e mbaj të gëzuar duke e ushqyer me krimba”,- shprehet Coarolyun për Daily Mail.

Në përshkrimin e llogarisë qesharake të Huff shkruhet: Aventurat ngurruese të iriqit më të lumtur në Utah.

33516BD000000578-3547433-This_is_the_tiny_hedgehog_who_has_taken_Instagram_by_storm_becau-a-41_1461064112924 33516C3200000578-3547433-Some_of_the_images_are_taken_outside_such_as_the_one_above_which-a-44_1461064113022 33516E7800000578-3547433-His_Instagram_account_which_was_set_up_in_February_has_now_racke-a-45_1461064113041 33516EEB00000578-3547433-Owner_Carolyn_also_takes_Huff_to_the_park-a-43_1461064112971

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.