Standard.al

Skëndërbeu “dështon” në shtëpinë e vet, shpëthen Tërbuni

0

Në Korcë ka ndodhur mbase surpriza më e madhe e sezonit, Tëebuni ka mposhtur Skënderbeu në një  ndeshje  të pabesueshme.

Kampionët në fuqi bënë një hap pas në sfidën për kampionë.

Një tjetër humbje pas Kuksit tregon që Korca po kalon momente negative. Tërbuni kaloi në avantazh me Lalan në minutën  ’27 ndërsa Jovanovic në të ’43 dyfishon rezultatin.

Në pjesën e dytë Skëndërbeu u përpoq të rimarrë veten duke ngushtuar rezultatin me Salih duke shënuar nga pika e njëmbëdhjetmetërshit.

Plaku në minutën e ’83 me golin e shënuar barazon në shifrat 2-2. Karakaci ka gjetur momentin fantastic në kohën shtesë  duke shënuar golin e avantazhit. Tërbuni ka realizua një ndeshje fantastike sot. Humbja e kampionëve I lë hapsira të mjaftueshme Partizanit për të thyer “mitin” e fitoreve për të 5 vit të Korcarëve.