Standard.al

Denoncon Berisha, shoqërohet në polici Emiljano Shullazi

0

Pas denoncimit të bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, policia e Tiranës ka shoqëruar mbrëmjen e së shtunës në drejtorinë e policisë Emiljano Shullazin.

Sipas ish-kryeministrit ai ka karëcënuar kandidatët për rektor të Universitetit të Tiranës Dhori Kule dhe Mynyr Koni.

Këta të dy kanë bërë denoncim në polici.

Dihen pak detaje për shoqërimin e Shullazit, por mësohet se ai është shoqëruar për tu pyetur për ngjarjen.

Mesohet se forca policie kanë ushtruar kontroll edhe në banesën e tij.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.