Standard.al

3 lëngje mrekulli, rrisin energjinë, nxisin metabolizmin, ndihmojnë sistemin tretës

0

Sipas dietologëve mëngjesi është  vakti më I rëndësishëm I ditës. Por nëse  ju nuk keni kohë të mjaftueshme për të ngrënë mëngjes atëherë ju duhet patjetër të përgatitni një nga pijet  në mënyrë që të mbani trupin në formë optimal gjatë tërë ditës.

  1. Pija energjitë e gjelbra

Mban energjinë në nivel të lartë

Përbërësit:

2 gota spinaq

¼ gotës me boronicë të ngrirë

Vendosni të dy përbërësit në një blender dhe përziejini me shpejtësi të lartë. Shtoni ujë nëse është e nevojshme.

Pija që nxit metabolizmin.

Kjo pije do të ndihmojë në djegien e dhjamit përmes përshpejtimit të metabolizmit.

Përbërësit

154 ml uthull molle

½ e lugës së cajiit piper I kuq

Përziejini shumë shpejt dhe nëse shija është shumë e fortë mund ti shtoni një lugë caji mjaltë.

Pija që ndihmon sistemin e tretjes

Kjo pije përmirëson sistemin e tretjes dhe trajton sëmundje të ndryshme që kanë të bëjnë me këtë system

Përbërësit:

15 ml uthull molle

15ml lëng limoni

Pak xhenxhefil

Përziejini mnë një gotë të vogël dhe pijeni shpejt. Mund të hani edhe një lugë caji mjaltë për të rregulluar shijen e gojës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.