Standard.al

Merr peng avionin egjiptian, lë të lirë shumicën e pasagjerëve të avionit

0

Ende është e paqartë nëse personi që ka marrë peng avionin e Egyptian Air është një person me bindje fetare ekstreme, kërkon azil apo ka kërkesa politike. Mediat e huaja thonë se të gjitha opsionet janë të vlefshme. Fatmirësisht janë lënë të lirë të gjithë pasagjerët, përveç 4 të huajve dhe ekuipazhit.

Ibrahim Semaha dyshohet se është emri i pengmarrësit, i cili dyshohet se ka një brez me lëndë plasëse, me të cilin kërcënon pasagjerët e avionit.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.