Mesazh në kompjuterin e kamikazit të aeroportit në Bruksel/ Ja cfarë shkruan

0

“Jam në nxitim. Nuk e di se çfarë do të bëj?!”

Loading...

. “Jam i rrethuar nga të gjitha anët”

Ky shënimi u gjet në kompjuterin e një prej autorëve të sulmeve terroriste të ndodhura mëngjesin e djeshëm në Belgjikë.

Kompjuteri i Ibrahim El Bekraoui u gjet i hedhur në  lagjen “Schaerbeek” të Brukselit, kanë  thënë Prokurorët belg e

ndërsa në të janë gjetur disa mesazhe të tij.

Raporte të mëhershme të medieve belge bëjnë me dije se ishte gjetur një kompjuter ku përmbajtja e tij u përshkrua si “interesante” nga policia, ndërsa thuhet se aty janë gjetur të dhëna të komunikimit midis terroristëve dhe të ashtuquajturit Shteti Islamik.

Nuk është ende e qartë nëse kompjuteri i gjetur në shërbimet e pastrimit është i njëjti i përdorur dhe i cituar nga Prokurori.

Belgjika është aktualisht në gatishmëri të lartë pas sulmit vdekjeprurës të martën në Bruksel, që la pas rreth 34 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur.

 

Loading...

Lini nje pergjigje