Itali/U hodh nga kati i 5-stë, nisin hetimet për bashkëshortin shqiptar

0

Gjendet e pa jetë në tokë 28 vjecaria me iniciale A.P me origjinë Rumune në Itali. Alarmin e dha një kalimtar që e pa përtokë të gjakosur ndërkohë që në banesë është gjetur bashkëjetuesi i saj  shqiptar. Ata ishin të martuar dhe nga kjo martesë kanë ardhur në jëtë 4 vëmijë , më i madhi i të cilëve është 5 vjec.  Policia ka vënë nën hetim shtetasin shqiptar i moshës 37 vjec me akuzën e  nxitjes së vetëvrasjes së gruas së tij.

Loading...

U duk fillimisht si një vetëvrasje e pastër por pas një hetimi më të gjatë  pas marrjes në pyetje të shqiptarit dhe dëshmive të fëmijës së madh që treguan se bashkëshortët ziheshin shpesh nisën hetimet për të. Sipas medieve italiane policia kishte ndërhyrë disa herë për të qetësuar zenkat mes tyre pak denoncimit të disa herëve më parë nga nëna e 4 fëmijëve.

Loading...

Lini nje pergjigje