Standard.al

#lutemperbruksel / Mesazhet solidarizuese nga mbarë bota (Foto)

0

Me qytetarët e Brukselit janë solidarizuar që nga perfaqsuesit më të lartë të e deri tek njerëzit  e thjeshtë tëshumë vendeve të botës.Në mënyra të ndryshme kanë ardhur mesazhet e tyre për lutje dhe keqardhje ngaj familjarëve dhe viktimave që mbetën sot në sulmet terroriste.

Ndërtesa më e madhe në botë, Burj Khalifa ka ndezur sot në mbrëmje ngjyrat e flamurit belg, në solidaritet për sulmet terroriste ku humbën jetën 34 persona dhe mbi 200 mbetën të plagosur.

dubai-600x356

Edhe Kulla Eiffel në Paris ka ndezur ngjyrat e flamurit te Belgjikës.

eifel

Revista “Le Mode”

L’hommage de Plantu

CeJE6rkW4AAEDeT

“Më vjen keq për Brukselin”, shkruhet në pankartën e vogëlushit refugjatë në Greqi, duke treguar se ata nuk i përkrahin sulmet terroriste.

a-refugee-boy-holds-up

 

asfdsgf dfgfhgk dgfjhghk sdgdfhgj

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.