Standard.al

Konflikt ndërtues-pronarë, shpërthim në kantierin e ndërtimit

0

Një shpërthim ka ndodhur pasditen e kësaj të mërkure në ambjentet e një kantieri ndërtimi, në rrugën “5 Maj”, në Tiranë.

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore zyrtare, sipas të cilave ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:10, kur një sasi eksplozivi e vendosur poshtë një ekskavatori ka shpërthyer.

Sipas burimeve, sasia e lëndës ka qenë e vogël dhe nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme materiale dhe jo në njerëz.

Nga hetimet paraprake dyshohet që shkak i këtij veprimi të jetë bërë një konflikt mes pronarëve të tokës dhe ndërtuesve, saktësojnë burimet.

Megjithatë, shërbimet policore përgjegjëse dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po kryejnë veprimet e nevojshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.