Standard.al

Projekti ambicioz i radhës në Dubai, do ndërtohet një fushë tenisi nënujore

0

438805-900-1457706719-11080352_809422469142183_7029609685177548943_o 438555-900-1457706719-11194481_831452213605875_1442425245440690033_o

Arkitekti polak Krzysztof Kotala nga studio ’8 + 8 Concept  vjen këtë herë me një projekt tepër ambicioz: një fushë tenisi nënujore.

Kompleksi i tenisiti do të ndërtohet në Gjirin Persik, midis Burj al Arab dhe ishujve Palm Jumeirah.

Audienca do të ketë shumë opsione për tu argëtuar si për shembull të shohë një ndeshje tenisi në një nga 7 fushat apo të spinojnë jetën nënujore përmes kupolës masive prej xhami.

Duhet thënë se për momentin fusha nënujore është thjesht një koncept në nevojë të investitorëve. Për të gjetur paratë nuk do të jetë e lehtë pasi projekti përballet me shumë sfida inxhinjerike që duken pothuajse të pamundura për tu kaluar.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.