Standard.al

Momente qesharake dhe të lumtura kur këta arinj shohin një tullumbac për herë të parë (video)

0

Ky është momenti qesharak se si tre arinj shohin për herë të parë një tullumbac, dhe padyshim që e shijojnë këtë eksperiencë në maksimum.

Video është filmuar nga Xaviera Simons, i cili i pa kafshët kurioze në Parkun Beekse Bergen në Holandë, një nga kopshtet më të mëdhaja zoologjike në Benelux.

Klipi tregon se si në fillim njëri prej arinjve afrohet drejt tullumbacit pink dhe e nuhat.

Pasi konfirmon se nuk përbën rrezik, të tre arinjë luajnë me të të lumtur.

Në fund pasi një ari godet me putër tullumbacin dhe e plas, të gjithë shohin të habitur se ku u zhduk ai.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.