Standard.al

Lirohen nga burgu 4 aktivistët e Aleancës Kuq e Zi

0

Gjykata e Tiranë ka liruar nga burgu 4 aktivistët e Aleancës Kuq e Zi, të cilët u arrestuan të premten pasi protestuan dhe bllokuan derën kryesore të Ministrisë së Jashtme.   Gjykata e Tiranës e cilësoi të paligjshëm arrestimin e tyre nga policia, me arsyetimin se protestat janë e drejtë qytetare e mbrojtur me ligj.   Aktivistët e AK bllokuan hyrjen e Ministrisë duke protestuar kundër ministrit Ditmir Bushati.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.