Standard.al

Ortek gjigant në Alpet italiane, humbin jetën 6 persona

0

Një ortek i madh në Alpet italiane ka vrarë 6 persona ndërsa disa të tjerë janë konsideruar të humbur.

Ngjarja ka ndodhur në ‘Monte Nevoso’ pranë kufirit austriak, ndërsa policia ka ngritur dyshimet se numri i viktimave mund të jetë më i madh se 6.

Ekipet e shpëtimit kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për t’i dhënë ndihmën e parë të lënduarve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.