Standard.al

Shpiku e -mailin, Ndahet nga jeta Ray Tomlinson

0

Ray Tomlinson, i njohur botërisht si krijuesi i e- mail është ndarë nga jeta të dielën në moshën 74-vjeçare, sikurse ka bërë me dije punonjësi i tij Raytheon, për CNN.

Tomlinson në vitin 1971 shpiku e- mailet direkte, ndërsa deri në atë moment, mesazhet elektronike ishin shpërndarë brenda një rrjeti shumë të limituar njerëzish.

Në mesazhin e mëposhtëm dhënë ne Twitter,  drejtuesit e Gmail, shprehin falënderim dhe ngushëllimet për humbjen e Tomlinson.”Faleminderit Ray Tomlinson, për shpikjen e e mailit dhe vendosjen e shenjës @ në hartë,” shkruhet në postim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.