Standard.al

Kinezi ndërton shtëpinë “e çmendur” kundër vjedhjeve, fotot bëjnë xhiron e botës

0

shtepi 2shtepi 3Një kinez paranojak ka instaluar hekura çeliku rreth pronës së tij në përpjekje për t’u mbrojtur nga hajdutët. Pronari i  paidentifikuar fortifikoi të gjithë zonë anash dhe para shtëpisë së tij që ndodhet në Yantai,provincën Shandong,por nuk vendosi masa sigurie në hyrje të saj, raporton People’s Daily Online.

Nga larg shtëpia duket më shumë si një kafaz se sa banesa e dikujt.

Pasi fotot me ndërtesën u shpërndanë në internet, përdoruesit online e kanë cilësuar si “shtëpia më e çmendur kundër vjedhjeve” në Kinë.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.