Standard.al

Golashënuesit më të mirë të Europës

 

golllaaa-golllaaaaaaaaaaaaaaaaaa-300x219Golashënuesit më të mirë në Europe, Gonzalo Higuain kryeson renditjen i vetëm.

Sulmuesi argjentinas i Napolit numëron 24 gola në këtë sezon dhe kryeson listen e golashënueseve.

Në ndjekje të Higuain, janë Zlatan Ibrahimoviç me 21 gola, dhe në vendin e 3-te Luis Suarez me 20 gola.

Ndërsa ylli i Real Madrid, Cristiano Ronaldo numëron 19 gola të shënuar.

Ju njohim me 6 vëndet e para për golashënues, 1-Gonzalo Higuain(24 gola), 2-Zlatan Ibrahimoviç (21 gola), 3-Luis Suarez(20 gola), 4-Aubameyang(20 gola), 5- Cristiano Ronaldo(19 gola), 6-Karim Benzema( 19 gola), 7- Lewandowski(19 gola), 8-Jamie Vardy(18 gola), 9-Romelu Lukaku(16 gola),10- Neymar(16 gola)

 

Comments are closed.