Standard.al

Anika Dokle-Xhungës: E përmbushe qëllimin gazetaresk me intervistën e Nexhmijes, shumë sdo e bënin këtë

anika-dokle-1Vajza e deputetit socialist Namik Dokle, Anika Dokle, është shprehur se moderatorja e emisionit “Dritare”, Rudina Xhunga e ka përmbushur qëllimin e saj gazetaresk me intervistën e bërë me gruan e diktatorit Enver Hoxha. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Dokle gjithashtu ka cituar edhe një shprehje të George Orwell lidhur me konceptin e gazetarisë dhe publikimit të lajmeve që shumekush nuk do te donin të publikoheshin.

Per Rudinen!

Nese ke provokuar me nje interviste pa e publikuar ende ate, them se e ke permbushur qellimin tend gazetaresk.

George Orwell thote: Gazetari eshte ajo qe publikon dicka qe shumekush nuk do te donte te publikohej; te tjerat jane relacione publike.

 

Comments are closed.