Standard.al

Himni në Super Bowl 50 këtë vit do të kendohet nga Lady Gaga

lady-gaga-442x265Lady Gaga do të performojë himnin kombëtar në Super Bowl 50, finalja e të cilit zhvillohet më 7 shkurt. 29-vjeçarja u konfirmua të martën si zëri që do të këndojë para 120 milionë shikuesve në mbarë botën. Performanca e Gagas do të transmetohet live në televizon, pak minuta para ndeshjes mes Denver Broncos dhe Carolina Panthers në San Francisco. Këtë vit koncerti i famshëm mes dy pjesëve të ndeshjes do të performohet nga Coldplay, ku do i bashkohet edhe Beyonce në skenë.

 

 

Comments are closed.