Standard.al

Kroaci/ Aksidentohet familja shqiptare, vdes vajza 15 vjeçare

 

i432Një familje shqiptare është përfshirë në një aksident të tëmerrshm gjatë kthimit nga kroacia.

Familja nga Malisheva po kthj drejt vendlindjes, ku është përfshirë nga një aksident në Otoci të kroacisë. Si pasojë e aksidenit ka humbur jetën vajza 15 vjeçare ndërsa vajza tjetër 6 vjeçe është në gjendje të rëndë.

Shkaku i aksidentit ishte humbja e kontrollit në veturën Ford me targa sllovene për shkak të shpejtësisë së madhe.
Ndërkohë që dy prindërit dhe djali janë në gjendje të mirë, ka thënë mjekja kujdestare në Ogulin.

 

Comments are closed.