Standard.al

Itali/ Arrestohet shqiptari i shumëkërkuar

 

carabinieriNjë shqiptar i kërkuar në të gjithë Italinë është arrestuar duke pirë kafe në një lokal. Policia italiane ka bërë të ditur se, ka arrestuar shqiptarin me inicialet O. I., 43 vjeç pasi ndaj tij ishin lëshuar disa urdhër-arreste.Arrestimi është bërë nga policia e Imperias, Itali, pas marrjes së një informacioni që shqiptari i kërkuar ndodhej në një bar duke pirë kafe.Menjëherë kanë shkuar disa patrulla policie dhe kanë prangosur 42-vjeçarin shqiptar. Aktualisht ai gjendet në qelitë e burgut të Imperia.

 

Comments are closed.