Partizani dominoi totalisht në ndeshjen me Tërbunin

0

part

Partizani ka marr një fitore të thellë ndaj Tërbunit të Pukës në “Qemal Stafa” me rezultatin 4-0.

Në një ndeshje të dominuar totalisht nga ekipi i kuq me lojë dhe gola, skuadra e Tërbunit e ka pasur të vështirë të rezistonte gjatë.

Golat për ekipin Starovës janë shëmuar nga Ibrahimi 31′, Raçiç 49′, 61′ , Sukaj 58′.

Pas kësaj fitoreje Partizani vazhdon të udhëheq i vetëm në krye me 38 pikë duke u konfirmuar ehde një hërë si pretendenti kryesor për titullin kampion në Superligë.