Standard.al

AvionI “A320” është detyruar të bëjë ulje të parakohshme , shkak moti i keq

 

aviNjë avion pasagjerësh “A320”  është detyruar që të ndërpresë uljen e tij në një aeroport në Britaninë e Madhe, për shkak të erërave të forta. Në këtë video shihet se si avioni tenton të ulet në pistë, por e ka të pamundur nga era e fortë.

Meteorologët kanë paralajmëruar për erërat e forta në të gjithë vendin. Reshjet e vazhdueshme kanë shkaktuar përmbytje masive, duke lënë shumë dëme në shtëpi, makina dhe pemë.

Gjithashtu, janë anuluar edhe disa fluturime si dhe udhëtime me tren. Nga stuhitë e fuqishme ka humbur jetën një person, i cili vrapoi për të shpëtuar qenin që po mbytej në det.

Comments are closed.