Mali / Sulm në bazën e OKB. 3 viktima, 20 të plagosur

0

 

Loading...

 
maliNjë sulm me me mortaja në bazën e Organizatës së Kombeve të Bashkuara në Mali ka shkaktuar të paktën 3 viktima dhe rreth 20 persona të plagosur.

Mësohet se mes viktimave janë dy trupa paqeruajtës si dhe një kontraktues. Po sipas këtyre burimeve, bëhet e ditur se një grup, ende i paidentifikuar kanë hedhur në bazë mortajat, disa mortaja në kamp, rreth orës 4 të mëngjesit, sipas orës lokale.

Sulmi vjen 8 ditë pas pengmarrjes në hotel Radisson, ku mbetën të vrarë  20 persona.

Loading...