Standard.al

Në kuvend/ Pas përplasjes me Ramën dhe Sejdinin, Blushi replika me deputeten elbasanase

0

 

12270353_10205397502881458_1592667087_nKa nisur prej kohësh kritikat e tij ndaj qeverisë së drejtuar nga kryeministri Rama, por ndërkohë socialisti Ben Blushi nuk ka ndalur edhe kundërshtitë e tij për degën e PS-së së Elbasanit. Edhe pse drejtues i deputetëve të PS-së në këtë qytet, Blushi duket se është mënjanuar prej kohësh nga detyra e tij për shkak të konflikteve me kryebashkiakun socialist Qazim Sejdini si edhe me deputetin Taulant Balla. Por duket se anëtari i kryesisë së PS-së nuk i trembet debatit dhe kritikës, edhe pse brenda radhëve, dhe për këtë kërkon që të flasin edhe zëra të tjerë për ato çështje që ai i cilëson si shqetësuese. Kështu në mbledhjen e  Komisionit të Jashtëm kur po diskutoheshin disa marrëveshje të lidhura nga qeveria, Blushi replikonte pa mikrofon me deputeten socialiste të Elbasanit Luljeta Arapi së cilës i pohoi se…..

Lajmin e plotë e lexoni nesër në standard print

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.