Standard.al

Vëllazërorja Kosovë – Shqipëri mbyllet barazim

0

Kosove-Shqiperi-futboll-

Ndeshja e parë  miqësore futbollistike dërmjet  Kosovës dhe Shqipërisë që u lujt në  Prishtinë  përfundoi në barazim dy me dy.  Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi pa gola, por situate ndryshoi pjesën e dytë. Goli i parë i shënuar nga Rei Manajt e çoi Shqipërnë në epërsi, ,por pak më vonë  shënoi Bersant Celina për  Kosovën që kaluan në barazim. Më pas Elbasan Reshani i ekipit të Kosovës shënoi golin e dytë, ndërsa Naser Aliji barazoi duke bërë që ndeshja të përfundojë me rezultatin dy me dy.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.