Standard.al

Punimet e stadiumit rrezikojnë stadiumin e Vllaznisë

0

 

Ritmet e ulëta të punimeve në stadiumin “Loro Boriçi” kanë sjellë reagimin e klubit Shkodran. Përmes zëdhënësit për shtyp, kuqeblutë deklarojnë se po dëmtohen si nga ana sportive dhe nga ajo ekonomike, prandaj proçesi i punimeve në terren duhet të shpejtohet. Ekipi i Vllaznisë prej fundit të fazës së tretë të kampionatit të kaluar si dhe javët të para të sezonit aktual po luan në fushat jashtë Shkodre. Ky reagim shkon si një apel për firmën që po kryen punimet, por edhe qeverinë Shqiptare që të trajtojë më me seriozitet këtë investim. Që prej anullimit të ndeshjes së parashikuar Shqipëri – Serbi, punimet në “Loro Boriçi” po ecin me ritme me të ulëta.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.