Standard.al

Basha: Në vjeshtë zbrazemi pa kthim në sheshe e rrugë deri në largimin e oligarkisë

0

Saliiiiiiiiiiiiii BerishaKreu i PD-së Lulzim Basha bëri të ditur nga mbledhja e grupit parlamentar se opozita do të nisë nga vjeshta e këtij viti protestat kundër qeverisë me synim kryesor largimin e “oligarkisë Rama-Meta”.

“E pra, në këtë këndvështrim, ne jemi shumica. Madje shumica dërrmuese. Në parlament le të kumbojë zëri juaj si përfaqësues të kësaj shumice. E lë të bëhemi gati që fuqia e zërit të kësaj shumice të oshtijë në sheshet dhe rrugët e qyteteve dhe fshatrave tona, duke nisur që nga kjo vjeshtë e pa kthim”, u shpreh kreu i PD-së duke theksuar se….

Për më shumë lexoni nesër në gazetën “standard” në print.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.