Standard.al

Socialisti Kosta e ka me ministrin Ahmetaj: Fatkeqësi për PS që ka të paaftin në Gjirokastër

0

Kosta AhmetajDeputeti socialist i Gjirokastrës Vladimir Kosta akuzoi drejtpërdrejt ministrin e ekonomisë Arben Ahmetaj si shkaktar të humbjes së bashkisë së Përmetit.

Përmes një statusit në rrjetin social FB, ai theksoi: “Një fatkeqësi e madhe i ka rënë PS -së në qarkun e Gjirokastrës që koordinator politik ka të paaftin Arben Ahmetaj!”.

Kosta e kundërshtoi që përpara zgjedhjeve rikandidimin e Gilberto Jaçes për bashkinë e Përmetit, duke e akuzuar këtë të fundit për korrupsion. Ndërkaq, kritikat e deputetit të Përmetit nuk u morën parasysh nga kryeministri Rama dhe koordinatori i PS-së për qarkun e Gjirokastrës Ahmetaj, gjë e cila solli edhe deklaratën për largimin nga grupi socialist të Vladimir Kostës. Por më pas ky i fundit u tërhoq nga deklarata, ndoshta duke pritur edhe faktimin e akuzave të tij, pasi në Përmet ishte një ndër…

Për më shumë lexoni nesër në gazetën “standard” në print.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.