Standard.al

Kriza greke ndan edhe mazhorancën/ Kokëdhima: Seancë për pasojat. Braçe: Mos krijo panik

0

 

Komisioni EkonomiseKriza që ka përfshirë Greqinë ka ndezur debate dhe replika në mbledhjen e  Komisionit të Ekonomisë mes kreut të këtij komisioni Erion Braçe dhe deputetit Koço Kokëdhima. Ky i fundit kërkoi që të mbahet një seancë e posaçme për pasojat e krizës greke.

“Të mbahet seancë për pasojat e krizës greke. Të diskutojmë me specialistë për të ndihmuar qeverinë”, tha ai.

Ndërkohë Braçe në kundërpërgjigje ndaj Kokëdhimës tha se nuk duhet të krijohet panik i tepërt. “Të mos krijojmë panik dhe shqetësime të tepërta. Qeveria i ka marrë të gjitha masat”, u shpreh kreu i komisionit të Ekonomisë.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.