Standard.al

Basha: Ja si i shkatërruan zgjedhjet Rama-Meta

0

Lulzim-Basha-PD-deklaron1-565x413Partia Demokratike e ka gati raportin e saj për shkatërrimin e standardeve zgjedhore, i cili ka pika të përbashkëta me OSBE/ODIHR-in. Burime zyrtare nga selia blu bëjnë me dije se kjo forcë politike ka në dorë një raport të plotë, të cilin do ta publikojë në një seri takimesh me diplomatët ndërkombëtarë vetë kryetari Basha.

Një gjë të tillë e konfirmoi indirekt dhe vetë kreu i selisë blu, Lulzim Basha, pas një takimi që pati me shefen e misionit të ODIHR-it për zgjedhjet e 21 qershorit në Tiranë, znj. Audrey Glover.

Lulzim Basha, në një prononcim për mediat, tha se Rama Meta shkatërruan zgjedhjet dhe se forca politike që ai drejton është e gatshme të…

Për më shumë lexoni nesër në gazetën “standard” në print.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.