Mziu fiton betejën me Ramën

0

Xhela MziuXhelal Mziu është konfirmuar për herë të tretë si kryebashkiak i Kamzës, duke ia dalë të fitojë me rreth 3 mijë vota përballë kandidatit të majtë Safet Gjici.

Loading...

Kandidati i djathtë për bashkinë e Kamzës u sulmua në mënyrë të paprecedentë nëpërmjet retorikës së kryeministrit Rama gjatë të gjithë fushatës elektorale për zgjedhjet vendore të 21 qershorit.

Kryeministri, në çdo fjalim publik dhe takim elektoral, tentoi ta kërcënonte.

‘’ Xhelali do shkoj në shtëpi ose në burg pas zgjedhjeve’’, duke e kthyer edhe në një objekt sulmi ndaj të djathtës. Rezultati dhe mbështetja e ofruar, bën që…

Për më shumë lexoni nesër në gazetën “standard” në print.

Loading...

Lini nje pergjigje