Standard.al

Sejdini i Elbasanit shantazhon gazetarët: S’mund të dilni kundër pronarit që është i lidh me pushtetin

0

Qazim SejdiniKryebashkiaku aktual i bashkisë së Elbasanit i cili rikandidon për të tretën herë në këto zgjedhje vendore në emër të koalicionit të majtë ka shantazhuar gazetarët e mediave lokale në këtë qytet.

Një material filmik i bërë publik dje nga televizioni “abcnews” tregon se si Sejdini u kërkon gazetarëve të jenë të kujdesshëm kur ta intervistojnë atë, pasi interesat e pronarit të tyre janë të lidhura me të si kryebashkiak.

Në bashkëbisedimin me gazetarët para nisjes së konferencës, kryebashkiaku i majtë i Elbasanit sjell si shembull rastin e një kolegu të tyre, që nuk kishte vepruar sipas kësaj porosie dhe…

Për më tepër lexoni nesër në gazetën “standard” në print.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.