Standard.al

Vora, përplasja e madhe e 21 qershorit

0

FiqirivoreAdministrata publike, policia e shtetit, segmente të krimit të organizuar dhe malavitës kanë zbarkuar në Vorë. Këto janë pretendimet e opozitës lidhur me situatën e krijuar vetëm pak kilometra nga qendra e Tiranës.

Kryeqendra e zgjedhjeve të 21 qershorit është bërë Vora, atje ku pushteti me çdo mjet të ligjshëm dhe të paligjshëm ka zbarkuar në terren, atje ku opozita si në asnjë bashki tjetër të Shqipërisë po bën rezistencë.

Partia Demokratike ka reaguar me deklarata dhe shumë eksponentë të opozitës, mes të cilëve dhe ish kryeministri Berisha, kanë shprehur mbështetjen e tyre të plotë për Fiqiri Ismailin. Keltis Kruja nga selia blu denoncoi sot…

Për më tepër lexoni nesër në gazetën “standard” në print.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.