Standard.al

Maqedoni, Zaev: Nuk pranojmë qeveri me Gruevskin

0

ZaevNë mbyllje të pres konferencës, në pyetjen e gazetarëve se me çfarë strategjie do të shkojë Zaev në Bruksel, ai u përgjigj kështu: “transparenca e punës që po zhvillon LSDM-ja është mbi partiake, qëndrimet tona janë të qarta, kemi arritur shumë por nuk mund të gëzohemi para kohë, pa u zgjedhur qeveria kalimtare e cila do të organizojë zgjedhje të ndershme dhe demokratike. Pa u bërë kjo nuk mund të gëzohemi” u përgjigj Zaev.

Zaev tha se për LSDM-në është e papranueshme që një qeveri të organizojë zgjedhjet të udhëhiqet nga Nikolla Gruevski. “Detajet e të gjitha taktikave pozitive për procesin nuk mund të publikohen, sepse nuk është në të mirë të procesit dialogues”, u shpreh lideri i opozitës maqedonase.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.