Standard.al

Gjermania fiton 3-4 ndeshjen e yjeve me Shqipërinë

0

shqiperi gjermani all starsNdeshja e yjeve të kombëtares Shqiptare dhe asaj Gjermane në Elbasan Arena ka përfunduar 3-4. Kjo ndeshje u organizuar për qëllime bamirësi, për të ndërtuar një fushë futbolli për personat me aftësi të kufizuara.

Kombëtarja shqiptare me trajner Astrit Hafizin u dha mundësinë veteranëve të kombëtares ndër vite, ku në përbërje të formacionit ishin Musta, Zmijani, Targaj, Baçi, Jera, Ballgjini, Kushta, Omuri, Zëri, K.Cipi dhe Kola.

Golat për kuqezinjtë u realizuan nga Bushi min. 34′ e 43′ dhe Kola 40+1′. Për gjermanët shënuan Bobic 16′, Reich 19′, Albertz 48′, 54′.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.