Standard.al

Protestuesit: Meta ik, Meta shporru

protesta-sapo-nisiOpozitarët nga të gjitha qytetet e Shqipërisë nisën marshimin nga sheshi “Skënderbej”, për të protestuar kundër qeverisë së majtë dhe për të kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta. Marshimi i demokratëve nisi rreth orës 11:00 nga sheshi”Skenderbej”, për të kulmuar para godinës qeveritare. Protestuesit mbajnë në duar pankarta me mbishkrimet “Meta ik”, “Jepe dorëheqjen”, “Jashtë kriminelët nga Kuvendi” ndërsa në kor brohorasin: “Poshtë komunizmi”, “Meta ik”

Comments are closed.