Standard.al

I zë masivi i dheut, humb jetën minatori

minatoret_bulqizeNjë minator ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur si rezultat i një aksidenti në minierën e Perrolajt në Has. Viktima është Tasim Doda, ndërsa i plagosur ka mbetur Agron Qarri. Dy minatorët i ka zënë masivi i dheut që është shembur.

Comments are closed.