Standard.al

Tërmeti 4.7 ballë trondit veriperëndimin e Shqipërisë. Epiqendra në detin Adriatik

Një tërmet i lehtë ka goditur pjesën veriperëndimore të vendit tonë mbrëmjen e sotme, rreth orës 21:34.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ndodhet në detin Adriatik, në 10 kilometra thellësi.

Magnituda e tërmetit është 4.7 ballë sipas shkallës Rihter.

Lëkundjet më të forta janë ndjerë në Lezhë dhe Shkodër, ndërsa edhe Tirana është përfshirë nga lëkundje më të lehta.

Lëkundje janë ndjerë edhe në Pukë, Laç, Milot, Durrës, Krujë dhe Fushë-Krujë.

Fatmirësisht nuk raportohen dëme materiale nga lëkundjet.

 

501x349xScreen-Shot-2014-12-29-at-21.52.04.jpg.pagespeed.ic.dnwDjulF4n timthumb3http://earthquake-report.com/2014/12/29/strong-earthquake-albania-on-december-29-2014/

Comments are closed.