Standard.al

Mbyllen disa universitete e shkolla, Rama: Na vjen keq, por s’plotësojnë kriteret

edi-rama (1)Disa shkolla dhe Universitete private e shtetërore do të mbyllen. Lajmi u bë i ditur sot gjatë aktivitetit në sallën “Iliria” tek Kinoklubi në Qytetin Studenti ku u prezantua Raporti i verifikimit të kritereve të ligjshmërisë në Institucionet e Arsimit të Lartë, publike e private në vend. Në aktivitete morën pjesë ministrja e Arsimit Lindita Nikolla dhe kryeministri Edi Rama.

 

 Propozim për mbyllje

Akademia e Arteve Shkodër

 

 Propozim për mbyllje të filialeve

Filiali Kukës, Universiteti i Tiranës

Filiali Sarandë

Filiali Peshkopi, UAMD

Filiali Pogradec, UK

Filiali Lushnje, Universiteti Bujqësor

Filiali Gjirokastër, Universiteti Bujqësor

 

Universitete private për pezullim license

Universiteti ‘Kristal’

Universiteti ‘Vitrinat’

Universiteti ‘Justiniani I’

Universiteti ‘Albanian University’, i njohur më pare më emrin, ‘UFO’

Comments are closed.