Standard.al

Malësi e Madhe, plagoset me armë zjarri efektivi policisë

Preci-300x166Një efektiv i policisë së Komisariatit të Malësisë së Madhe ka mbetur i plagosur mbrëmë rreth mesnatës. Ngjarja ndodhi në fshatin Hot, ku persona të armatosur plagosën në njërin krah 45 – vjeçari Kastrito Preçi. Ai u dërgua menjëherë në spitalin Rajonal të Shkodrës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Burime nga policia bëjnë me dije se Preçi sëbashku me një tjetër oficer u njoftuan për një grabitje në një banesë. Kur mbërritën në vendin e ngjarjes drejtë efektivëve u qëllua me armë zjarri, nga të paktën dy persona. Nga hetimet paraprake dyshohet se raportimi i grabitjes është bërë me qëllim që ti bënin pritë punonjësve të policisë. Aktualisht uniformat blu po punojnë për zbardhjen e telefonatës si dhe identifikimin e agresorëve.

 

Comments are closed.