Standard.al

Vritet në atentat biznesmeni Artan Santo

artanNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në mes të ish-blloku në Tiranë. Persona të armatosur dhe të maskuar kanë qëlluar me arme zjarri biznesmenin, Artan Santo. Policia e cila ndodhet në vendin e ngjarjes thotë se atentatorët e kanë qëlluar Santon me dy plumba. Menjëherë pas krimit ata janë larguar drejt zonës së Liqenit.

Artan Santo mësohet se ka humbur jetën menjëhërë si pasojë e plageve te marra. Artan Santo ishte bashkëpronar i medias “Focus Group” dhe bashkëpronar i bankës ‘Credins’, ‘TV Scan’.

Comments are closed.