Standard.al

Rikthehen Destiny’s Child

destiny-childNë fund të muajit janar, grupi Destiny’s Child do të nxjerrë në treg albumin e ri. Beyonce, e cila fitoi famë fillimisht si një nga tri pjesëtaret e grupit, bëri të ditur lajmin ditën e enjte. 31-vjeçarja shkroi në faqen e saj zyrtare në internet: “Jam krenare të njoftoj se Destiny’s Child do të bëjnë sërish muzikë pas tetë vitesh”. Albumi do të titullohet “Love Songs” dhe do të jetë i disponueshëm më 29 janar, vetëm 4 ditë para se Beyonce të performojë në pushimin e ndeshjes finale të futbollit amerikan, siç njihet ndryshe “Superbowl”. Albumi i fundit i Destiny’s Child ka qenë ai me titull “Destiny Fulfilled”, në vitin 2004. Në vitin 2006 tri vajzat u ndanë, duke u përqendruar në karrierat e tyre solo.

Comments are closed.